Ліс під вибори. Як цинічно розігрують «лісову карту»

За рік до президентських та парламентських виборів «слугів народу» раптово стурбувалися станом українських лісів, видаючи себе то за екологів, то за експертів. “Лісову карту” розігрують як представники провладних партій, так і так званої опозиції.

Ліси – це  чи не єдиний ресурс, який ще не поділений між олігархами, тож, ймовірно, що наступного року він стане предметом жорстокого протистояння між фінансово-політичними групами.

Останні 2 роки для лісових господарств України позначилися справжнім інформаційним вибухом. Влада і політики роками не турбувалися проблемами лісів: їм було байдуже щодо браконьєрських вирубок, незаконних лісопилок,  причин масових лісових пожежі та всихання лісів. Але зараз вони раптово стали лісовими захисниками, хоча саме нинішній уряд та парламент зробили усе максимальне для того, щоб звести лісогосподарства  нанівець, до межі виживання.

Про ліси заговорили політики як загальнодержавного, так і місцевого значення – від глави уряду до голови сільради. Заради красного слівця політикани стали вигадувати нісенітниці про «лисі Карпати», «масову вирубку лісів», «контрабанду деревини» тощо.

Дивно, але політиків-«лісолюбів» чомусь не дуже бентежить масова вирубка того лісу, який не залишає кордонів України.

Якщо для експорту деревини в Європу треба надати купу документів, які підтверджують їхнє походження, то зрубати ліс в Україні та продати його місцевим лісопилкам набагато простіше. У нас масово вирубуються лісосмуги, агроліси, «військові» та «наукові» лісогосподарства, ліси територіальних громад та дерева нацпарків. І нікому до цього немає діла, хоча ця деревина не має електронного обліку, тож ані митник, ані поліцейський не знатиме, де вирубали дерево і чи мали на це право.

Наразі лише державні лісогосподарства повністю перевели свої лісництва на електронний облік, тому вкрасти такий ліс набагато складніше. Однак, саме їх політики обрали цапами-відбувайлами, звинувачуючи у всіх гріхах.

Якщо в Європі екологи, активісти та політики виступають за посилення державного контролю та державної допомоги місцевим лісам, то в Україні «лісові друзі» від політики тільки й роблять, що шкодять роботі державних лісових господарств. То вони на 3 роки повністю припиняють фінансування лісових господарств, то ініціюють передачу лісів у концесію.

Влада не зробила нічого, щоб забезпечити охорону лісів. Загонів поліції не вистачає, а права щодо затримання порушників у лісової охорони вкрай обмежені. Натомість у браконьєрів є всі технічні можливості на те, щоб безкарно вирубувати ліс, добувати бурштин та знищувати лісових тварин. Жодної допомоги від депутатів лісівники так і не отримали.

Мало того, депутати цього літа зробили лісівникам черговий «сюрприз», ухваливши «фермерський закон», згідно з яким на лісогосподарства накладається ще один земельний податок.

З повним текстом статті можно ознайомитись тут.

 

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.