Ліси у концесію: відмовилася навіть Росія

Чиновники з уряду не полишають ідеї передачі у концесію українських лісів. Проваливши всі плани з приватизації державного майна (продано не більше 25% від запланованого за рік), влада намагається поповнити казну з допомогою передачі приватникам в експлуатацію стиглого лісу.

Концесія чи розграбування?

На думку експертів, концесія стане певною ширмою для приватизації найбільш корисних українських лісів.

Головним апологетом передачі лісів у концесію виступає Міністерство економічного розвитку та торгівлі, яке, на жаль, нічого не змогло зробити для того, щоб підняти економіку країни. Таким чином, міністерство не пропонує нічого іншого, окрім «прихватизації» за копійки державного майна та здачі  його у концесію на 50 і більше років. 

4 липня 2017 року Кабмін затвердив концепцію стратегічного бачення управління державними підприємствами. Зокрема, планується передача у концесію 333-х об’єктів лісового господарства. Жодна країна Європи з розвиненою економікою не використовує концесійну модель управління. Лісова промисловість в Україні є бюджетною, відтак, від галузі до державної скарбниці надходили податки у розмірі 2-3 млрд грн на рік. Внаслідок концесії держава ризикує позбавитися цих виплат, оскільки майже весь дохід буде надходити до кишені приватника.

Громадська рада Держлісагентства України вже заявила, що виступає категорично проти концесії в сфері лісового господарства.

“Концесія спрямована на заготівлю стиглої деревини, фактично ліквідує продуктивне вирощування лісу і призведе, як і в Росії, до відновлення вирубок другорядними породами, ніхто не захоче вкладати кошти з віддачею через 50-60 років”, – йдеться в тексті звернення ради до прем’єр-міністра України.

Водночас, згідно з текстом звернення, частка стиглих лісів в балансі лісового господарства становить 8-10%, а термін вирощування лісу до рубки становить 80-100 років, тобто будуть віддані в концесію найбільш продуктивні ліси.

Автори звернення наголошують, що, в разі передачі лісгоспів в концесію, люди будуть обмежені в доступі до лісових ресурсів, тож будуть порушені їхні конституційні права. Також буде знищений малий і середній бізнес, який спеціалізується на деревообробці і заготівлі, переробці грибів і ягід. Навіть чинний закон “Про концесії” не передбачає можливості самої концесії лісів або майна державних лісових підприємств, як і не передбачає це Лісовий і Земельний кодекси.

Громадська рада вважає, що Міністерству економічного розвитку і торгівлі треба було б, передусім, зосередитися на спрощенні механізмів ведення бізнесу.

Але українські чиновники, схоже, прагнуть перетворити Україну на колоніальну державу, використавши цей, м’яко кажучи, не дуже вигідний метод використання державних ресурсів.
Варто також нагадати, що в Конституції України є стаття 13, де йдеться про те, що всі надра і ресурси в нашій країні належать, насамперед, народу України. І тільки потім з’являється держава, яка розпоряджається від імені народу цими надрами та ресурсами.

Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству,  саме через те передача в концесію лісового ресурсу суперечить Конституції України. Тож цілком ймовірно, що в майбутньому автори концесії лісів будуть нести відповідальність перед законом.

 

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.