З 2019 року запроваджуються нові національні стандарти якості деревини

26 листопада 2018 року відбулося засіданні Правління об'єднання КЛАСТЕР деревообробників Черкаської області у приміщенні товарної біржі АПК ЦО України за участі заступник начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Рижкова Миколи Федоровича, де були розглянуті питання про перехід на національні стандарти, гармонізовані з європейськими, про умови проведення аукціонів, про заходи щодо недопущення подальшого збільшення цін, а також пошук можливостей для їх зниження.

Якщо зараз деревина в Україні розподіляється на три сорти (І, ІІ, ІІІ) та має низку сортиментів (призначення), то з 2019 року буде розподілятися на чотири класи якості (A, B, C, D), як і в європейських країнах.

Нові національні стандарти, гармонізовані з європейськими, розроблялися Технічним комітетом України зі стандартизації лісових ресурсів ТК 18 «Лісові ресурси» та затверджувалися ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості».

Зокрема, розроблено та затверджено вісім стандартів (ДСТУ EN) класифікації за якістю для хвойних і листяних лісоматеріалів (ялина і ялиця; сосна; модрина та тис; дуб і бук; тополя; ясен, клен та явір), а також класифікації за розмірами для листяних та хвойних порід.

У зв’язку з тим, що з 01.01.2019 р. скасовуються всі стандарти, розроблені до 1992 року (переважно всі міждержавні ГОСТ), на заміну яких мають бути введені європейські стандарти (EN) або, у разі відсутності таких – міжнародні (ISO), складено план робіт, що має бути виконано до 01.01.2019 р.

Коригуючі форми між різними системами класифікації лісоматеріалів (ГОСТ та EN) можна завантажити тут

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.