З 2019 року запроваджуються нові національні стандарти якості деревини
26 листопада 2018 року відбулося засіданні Правління об'єднання КЛАСТЕР деревообробників Черкаської області у приміщенні товарної біржі АПК ЦО України за участі заступник начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Рижкова Миколи Федоровича, де були розглянуті питання про перехід на національні стандарти, гармонізовані з європейськими, про умови проведення аукціонів, про заходи щодо недопущення подальшого збільшення цін, а також пошук можливостей для їх зниження.
Якщо зараз деревина в Україні розподіляється на три сорти (І, ІІ, ІІІ) та має низку сортиментів (призначення), то з 2019 року буде розподілятися на чотири класи якості (A, B, C, D), як і в європейських країнах.
Нові національні стандарти, гармонізовані з європейськими, розроблялися Технічним комітетом України зі стандартизації лісових ресурсів ТК 18 «Лісові ресурси» та затверджувалися ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості».
Зокрема, розроблено та затверджено вісім стандартів (ДСТУ EN) класифікації за якістю для хвойних і листяних лісоматеріалів (ялина і ялиця; сосна; модрина та тис; дуб і бук; тополя; ясен, клен та явір), а також класифікації за розмірами для листяних та хвойних порід.
У зв’язку з тим, що з 01.01.2019 р. скасовуються всі стандарти, розроблені до 1992 року (переважно всі міждержавні ГОСТ), на заміну яких мають бути введені європейські стандарти (EN) або, у разі відсутності таких – міжнародні (ISO), складено план робіт, що має бути виконано до 01.01.2019 р.
Коригуючі форми між різними системами класифікації лісоматеріалів (ГОСТ та EN) можна завантажити тут
Похожі новини
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Відгуків 0