Круглий стіл «Державне управління лісами в Україні: аналіз ключових проблем та пошук сталих рішень»

01 червня 2018 року відбувся Круглий стіл «Державне управління лісами в Україні: аналіз ключових проблем та пошук сталих рішень» у рамках проекту технічної допомоги «Сприяння реформі лісового сектора в Україні» за підтримки Програми Лісів – PROFOR Світового банку у м. Київ, Представництво Світового банку.

У Круглому столі брали участь: О.Коваленко - координатор заходів проекту,  Е.Мітчелл - керівник проекту,  В.Тихий - модератор, експерт проекту,  М.Попков - експерт проекту,  Ю.Марчук - зав. кафедри НУБіП України,  В.Полуйко - заступник міністра Мінекології України,  І.Тимочко - ВРУ, помічник народного депутата України,  С.Кубах - експерт проекту,  А.Шкурла - стратегічна група радників для підтримки реформ при КМУ,  В.Романовський - начальник управління Держлісагентства України,  Л.Полякова - завідувач сектору Держлісагентства України,  С.Кривов’язий - голова ЦК Профспілки працівників лісового господарства України,  В.Сторожук - експерт проекту,  О.Єднак - народний депутат ВРУ,  І.Соболевський - голова Асоціації деревообробних підприємств Західної України,  Р.Олійник - незалежний експерт,  О.Сторчоус - експерт проекту,  Олег Листопад - експерт проекту,  М.Когут - голова Асоціації деревообробників Львівщини,  І.Гужва - експерт Центру розвитку CMD-Ukraine,  О.Слензак - незалежний експерт,  А.Заболоцький - Офіс ефективного регулювання (BRDO),  О.Твердохліб - віце-президент Української асоціації деревообробного обладнання.

Аналіз лісної статистики від Михайла Попокова, експерта проекту: "В экологически неблагополучной, малолесной Украины управление государственными лесами целесообразно организовать на основе публично-правовой модели. Это означает, что государственные структуры, ведущие лесное хозяйство, должны лишиться статуса постоянного пользователя и права собственности на древесину и превратиться в государственных менеджеров, уполномоченных осуществлять лесохозяйственную деятельности от имени и в интересах государства"

Виступ Юрія Марчука, завідувача кафедри дендрології та лісової селекції НУБіП України: "Лісові державні підприємства не підлягають концесії і приватизації!"

Три проблеми державного управління лісами: 1) публічність у державі і публічність у відношенні до лісового господарства; 2) прийняття управлінських рішень по державі, в тому числі й по лісу; 3) економіка в цілому держави, в тому числі податкова система і прийняття рішень по розвитку деревообробки в Україні. З 2014 року в публічній сфері почала формуватися думка, що лісівники – це недолугі люди, які не вміють керувати лісовим господарством. Звинувачення в непрофесіоналізмі привели на сьогодні до пропозицій, як навести порядок в лісовому секторі. Наприклад, розпорядження КМУ за підписами всіх міністрів про можливу передачу всіх підприємств лісового господарства в концесію, в ньому також є список підприємств, які можуть підлягати приватизації. Громадська рада при Держлісагентстві звернулась до всіх обласних громадських рад, вони прийняли рішення. Таким чином в законопроекті про концесію з’явилась стаття змін до Лісового Кодексу, що лісові державні підприємства не підлягають концесії і приватизації.

Виступ Ігоря Соболєвського, голови Асоціації деревообробних та лісозаготівельних підприємств Західної України про ліквідацію українського виробника деревини:

"Щоб робити реформу, ми повинні йти від базових документів, від Конституції. Конституція каже, що органи виконавчої влади – це і Державне агентство лісових ресурсів, і МінАПК – це вищі органи виконавчої влади, головним завданням яких є забезпечення стабільного росту соціальних стандартів суспільства, яке можливо виключно через розвиток соціальної економіки. В дійсності, спочатку проводиться масова інформаційна кампанія з дискредитації працівників лісового комплексу, потім Держлісагентство масово нарощує структури примітивної переробки деревини, вбиваючи розвиток української деревообробки, викидає на європейський ринок дешевий напівфабрикат. Політика, яка здійснюється, іде на ліквідацію місцевого виробника."

 Повний відео-запис Круглого стола «Державне управління лісами в Україні: аналіз ключових проблем та пошук сталих рішень» можно подивитись тут  

 

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.