Чи скасують мораторій на експорт лісу-кругляка?

Міністр фінансів Олександр Данилюк за підсумками переговорів у Брюсселі на своїй сторінці в Фейсбуці пише:

«На зустрічах обговорювались досягнення України за останні роки та програма макрофінансової допомоги ЄС. Представники Європарламенту та Єврокомісії відзначають наш прогрес насамперед у реформі державних фінансів, банківського та енергетичного секторів, а також результати роботи у сфері боротьби з корупцією: створення НАБУ та НАЗК, Prozorro та реєстру автоматичного відшкодування ПДВ.»

Нагадаємо, в рамках третьої програми макродопомоги Україна отримала від ЄС два транші на загальну суму EUR1,2 млрд із передбачених EUR1,8 млрд. ЄК відмовила в наданні третього траншу, оскільки влада країни виконала тільки 17 із 21 попередніх умов.

О.Данилюк: «Повністю погоджуюся з євродепутатами - у нас попереду ще дуже багато роботи, і Україна не має права зупинятися на досягнутому. До затвердження нової програми маємо виконати заходи, що залишились невиконаними з попередньої, третьої програми макрофінансової допомоги ЄС. Питання не тільки у продовженні співпраці з ЄС як з кредитором та надважливим партнером, питання в репутації нашої країни як надійного партнера та нашій спроможності дотримуватися взятих на себе зобов'язань. Найголовніше, що заходи, які потрібно зробити, в першу чергу відповідають інтересам українських громадян та забезпечують подальший розвиток економіки України та її фінансову стабільність.»

На сьогодні Україні для отримання третього траншу залишилось виконати 4 пункта:

  1. Автоматична верифікація е-декларацій.

О.Данилюк: «Перевірка е-декпарацій "вручну", як це відбувається зараз - це нонсенс, зважаючи на доступні сьогодні технічні можливості. Впевнений, що спільними зусиллями з EU Delegation in Ukraine та UNDP Ukraine / ПРООН в Україні ми вирішимо це питання вже у найближчі місяці»

  1. Впровадження кредитного реєстру НБУ.

О.Данилюк: «Відповідний Закон вже ухвалено і його реалізація вже розпочалася.»

  1. Запровадження системи верифікації кінцевих бенефіціарних власників.

О.Данилюк: «Разом з міжнародними експертами ми вже почали роботу над механізмом, аналогів якому не існує у жодній країні ЄС. Коли ця система запрацює в повну силу, буде чітко зрозуміло, хто володіє компаніями, на які сфери впливає та де є імовірність конфлікту інтересів.»

  1. Скасування мораторію на експорт лісу-кругляку.

Говорячи про експорт лісу-кругляка, О.Данилюк зазначив: «Враховуючи чутливість цього питання, уряд шукає шляхи деполітизації ситуації і виходу на спільну позицію.»

О.Данилюк: «Виконання цих умов в рамках нової програми - цілком реальне. Підкреслюю, що усі умови, які ми затверджуємо в рамках програм фінансової допомоги є цілком реалістичними. Питання лише в подоланні корисливих інтересів та в наявності політичної волі.»

 

Так постає питання від українських громадян –

Як скасування мораторію на ескпорт лісу-кругляка забеспечить розвиток економіки ті фінансову стабільність України? Чи ще залишились ліси в Україні для цього? Чи може Європа береже свої ліси, а Україна для неї лише «сировинний придаток»? Чи може в парламенті України від самого початку розподілили ліси між собою та врахували свої інтереси від траншу?

Та Ви забули врахувати, що в лісовій галузі працює більш ніж 1,5 млн українських громадян, які мають родини. Вони будуть вимушені шукати заробіток за кордоном, а податки підуть до бюджету тієї ж самої Європи. На що тоді Ви будете жити та за чий рахунок плануєте будувати свої будинки? Невже Вам байдуже на екологію нашої держави? Адже в решті-решт тут живуть Ваші діти та будуть бігати Ваши внуки!

 

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Добавити відгук

Нам буде цікаво дізнатись вашу думку.

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Відгуків 0