Чи скасують мораторій на експорт лісу-кругляка?

Міністр фінансів Олександр Данилюк за підсумками переговорів у Брюсселі на своїй сторінці в Фейсбуці пише:

«На зустрічах обговорювались досягнення України за останні роки та програма макрофінансової допомоги ЄС. Представники Європарламенту та Єврокомісії відзначають наш прогрес насамперед у реформі державних фінансів, банківського та енергетичного секторів, а також результати роботи у сфері боротьби з корупцією: створення НАБУ та НАЗК, Prozorro та реєстру автоматичного відшкодування ПДВ.»

Нагадаємо, в рамках третьої програми макродопомоги Україна отримала від ЄС два транші на загальну суму EUR1,2 млрд із передбачених EUR1,8 млрд. ЄК відмовила в наданні третього траншу, оскільки влада країни виконала тільки 17 із 21 попередніх умов.

О.Данилюк: «Повністю погоджуюся з євродепутатами - у нас попереду ще дуже багато роботи, і Україна не має права зупинятися на досягнутому. До затвердження нової програми маємо виконати заходи, що залишились невиконаними з попередньої, третьої програми макрофінансової допомоги ЄС. Питання не тільки у продовженні співпраці з ЄС як з кредитором та надважливим партнером, питання в репутації нашої країни як надійного партнера та нашій спроможності дотримуватися взятих на себе зобов'язань. Найголовніше, що заходи, які потрібно зробити, в першу чергу відповідають інтересам українських громадян та забезпечують подальший розвиток економіки України та її фінансову стабільність.»

На сьогодні Україні для отримання третього траншу залишилось виконати 4 пункта:

  1. Автоматична верифікація е-декларацій.

О.Данилюк: «Перевірка е-декпарацій "вручну", як це відбувається зараз - це нонсенс, зважаючи на доступні сьогодні технічні можливості. Впевнений, що спільними зусиллями з EU Delegation in Ukraine та UNDP Ukraine / ПРООН в Україні ми вирішимо це питання вже у найближчі місяці»

  1. Впровадження кредитного реєстру НБУ.

О.Данилюк: «Відповідний Закон вже ухвалено і його реалізація вже розпочалася.»

  1. Запровадження системи верифікації кінцевих бенефіціарних власників.

О.Данилюк: «Разом з міжнародними експертами ми вже почали роботу над механізмом, аналогів якому не існує у жодній країні ЄС. Коли ця система запрацює в повну силу, буде чітко зрозуміло, хто володіє компаніями, на які сфери впливає та де є імовірність конфлікту інтересів.»

  1. Скасування мораторію на експорт лісу-кругляку.

Говорячи про експорт лісу-кругляка, О.Данилюк зазначив: «Враховуючи чутливість цього питання, уряд шукає шляхи деполітизації ситуації і виходу на спільну позицію.»

О.Данилюк: «Виконання цих умов в рамках нової програми - цілком реальне. Підкреслюю, що усі умови, які ми затверджуємо в рамках програм фінансової допомоги є цілком реалістичними. Питання лише в подоланні корисливих інтересів та в наявності політичної волі.»

 

Так постає питання від українських громадян –

Як скасування мораторію на ескпорт лісу-кругляка забеспечить розвиток економіки ті фінансову стабільність України? Чи ще залишились ліси в Україні для цього? Чи може Європа береже свої ліси, а Україна для неї лише «сировинний придаток»? Чи може в парламенті України від самого початку розподілили ліси між собою та врахували свої інтереси від траншу?

Та Ви забули врахувати, що в лісовій галузі працює більш ніж 1,5 млн українських громадян, які мають родини. Вони будуть вимушені шукати заробіток за кордоном, а податки підуть до бюджету тієї ж самої Європи. На що тоді Ви будете жити та за чий рахунок плануєте будувати свої будинки? Невже Вам байдуже на екологію нашої держави? Адже в решті-решт тут живуть Ваші діти та будуть бігати Ваши внуки!

 

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.