АКЦІЇ ПРОТЕСТІВ ПРОТИ ПРИЙНЯТОЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ

 

 

 

 

Понад двісті працівників лісового господарства Черкащини, профспілкових комітетів держлісгоспів вийшли сьогодні на мирний мітинг з вимогою скасувати, прийняту 15 листопада на засіданні Кабінету Міністрів, Стратегію реформування лісового господарства України на період до 2022 року.

Варто зазначити, що проект Стратегії передбачає кардинальну зміну системи управління та створення окремої структури з корпоративними правами. Організація єдиної господарської структури, а в інтерпретації схваленої Урядом Стратегії акціонерної компанії, буде мати незворотні наслідки для України  – можлива приватизація державних лісів, монополізація ресурсу та банкрутство деревообробного сектору, погіршення санітарного стану лісів, оскільки в період реорганізації системи нікому буде проводити санітарно-оздоровчі заходи, зубожіння сільського населення внаслідок масового скорочення працівників лісогосподарських підприємств, втрата кваліфікованих кадрів.

На переконання працівників лісової галузі, схвалена Стратегія не принесе користі лісовому господарству, а й навіть створить значну кількість проблем в системі управління лісами. Тож лісівники Черкащини хочуть привернути увагу Уряду до наслідків даної Стратегії – руйнування всієї галузі та знищення реально працюючої господарської системи.

Основною вимогою лісівників є насамперед скасувати рішення Кабміну від 15 листопада та взяття за основу проекту “Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року”, який було розроблено фахівцями лісової галузі, міжнародними експертами з подальшим доопрацюванням та широким обговоренням в суспільстві та узгодженням з галузевою профспілкою.

Також лісівники вимагають підпорядкувати лісгоспи Кабміну (замість Міністерства агрополітики), ввести електронний облік лісокористувачів та призначити нового керівника Державного агентства лісових ресурсів.

У випадку відсутності реакції влади на вимоги лісівники залишають за собою право на подальші протести та організацію загальногалузевого страйку.

До лісівників вийшли голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко та голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець. Вони зазначили, що це питання буде винесено на обговорення на сесію Черкаської обласної ради.

На Акціїї протесту також вийшли лісівники Закарпаття, Львівщини, Івано-франківщини, Тернопільщини, Рівенщини, Волинщини, Житомирщини, Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Полтавщини, Дніпропетровщини, Запоріжжя, Кіровоградщини, Миколаївщини та Херсонщини.


 

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.