Зустріч голів асоціацій деревообробників при Державному Агенстві лісових ресурсів України

 

 

 

 

Громадське об'єднання Кластер деревообробників Черкаської області приймало участь у зустрічі голів асоціацій деревообробників, яка відбулася 15 серпня 2017 року при Державному Агенстві лісових ресурсів. На зустріч з заступником голови Державного Агенства лісових ресурсів Бондарем Володимиром Нальковичем з'їхалися голови асоціацій деревообробників Черкаської, Чернігівської, Київської, Житомирської, Хмельницької, Волинської, Рівненської, Тернопільскої, Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей України.

Деревообробники висловили своє обурення щодо активного просування Агенством лісових ресурсів України Аграрної біржи (м.Київ) та ідеї проведення єю електронних торгів по теріторії України, бо проведення електронних торгів на сьогоднішній день - це є "вбивство" малого та середнього бізнесу!

На думку переробників в електронні торги закладено "корупційну схему", так як від самого початку вже створено "штучний" дефіцит лісового ресурсу (на торги виставляється лише 40-45 відсотків сировини), а складання цін на сировину є не контрольованим процесом.

Не менш важливим є і факт, що на даний момент не має технічних можливостей щодо проведення аукціонів з продажу необробленої деревини в електронному вигляді по теріторії України, а програма ніким не затверджена та не ліцензована. Деревообробники запропонували провести конструктивний діалог та спробувати спільно знайти шлях вирішення складної ситуації, що утворилася на ринку деревини, не допустити "розірвання" деревообробної галузі між зацікавлених у цьому структурах та зберегти середній та малий бзнес у лісовій галузі. Інакше, переробники будуть вимушені вдатися до потужних активних дій та акцій, щоб висловити супротив "такому" реформуванню.

Бондар Володимир Налькович висловив свою думку про необхідність реформування усіх галузей в Україні, що це є незворотній процес в Україні, як європейської держави, що рухається вперед, та рано чи пізно він відбудеться. Це довготривалий складний та "болючий" шлях, але наприкінці, кожна зі структур, будь-то малий чи великий бізнес, займе свою ланку на ринку України.

Щодо питання регіонального розділення деревообробної/лісової галузі, це не є можливим на сьогодні, так як суперечить Законодавству України. Єдиний вихід це диверсифікувати ресурс та вивести дрібного переробника з конкуренції великих підприємств шляхом нормативно законодавчого врегулювання і у Верховній раді відбувається обговорення Законопроекту, де покладено питання довгострокових прямих договорів з розділенням по обсягу переробки.

На жаль, за жвавим обговоренням час проминув дуже швидко - не всі питання були задані й не всі відповіді були почуті. Деревообробники залишилися вкрай незадоволені результатом відповідей, тому "крапки" в даній зустрічі ставити ще зарано. Слідкуйте за подіями.

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.