Робоча нарада у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства

26 січня у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася нарада щодо вдосконалення реалізації необробленої деревини, яку ініціювала громадське об’єднання КЛАСТЕР деревообробників Черкаської області.


Нараду проводили голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець та перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Віталій Коваль. Лісівників Черкащини представляли перший заступник начальника управління Василь Горда, заступник начальника управління Микола Рижков та головні інженери лісогосподарських підприємств.


Головною темою наради стало звернення представників громадського об’єднання КЛАСТЕР деревообробників Черкаської області у зв’язку з подіями, які склалися на останньому аукціоні з продажу необробленої деревини заготівлі I кварталу 2017 року. За інформацією, яку озвучили деревообробники, на торгах значна частина виставленої деревини була продана покупцям з інших областей, а переробники Черкаської області не забезпечили свої підприємства потрібним об’ємом, що може призвести до часткового призупинення їхньої діяльності та скорочення робочих місць. Як наголосили представники деревообробних підприємств, за минулий рік деревообробна галузь Черкащини сплатила до місцевих бюджетів понад 70 мільйонів гривень податків та зборів. Тому вирішили звернутися до обласної влади за допомогою у вирішенні питання, яке сьогодні турбує кожного місцевого переробника.


Необхідно разом напрацювати можливі механізми в рамках діючого законодавства і тих норм, які визначають, в тому числі, і алгоритми проведення аукціонів з продажу деревини, для вирішення актуальних питань місцевих деревообробників, – наголосив перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль. – Розвиток малих та середніх підприємців є основою сталого зростання економіки на місцях, відповідно й наповнення місцевих бюджетів. Це – один із головних пріоритетів обласної влади. Відтак ми готові підтримувати та спрямовувати до центральних органів влади спільні ініціативи, реалізація яких сприятиме підвищенню рівня економічної ефективності області. Проте має бути цілком відвертий діалог. Якщо ми йдемо назустріч і забезпечуємо підтримку, то й деревообробники мають показати, наскільки чесно вони ведуть свій бізнес, насамперед у легальному працевлаштуванні найманих працівників та офіційній сплаті податків.


Голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець зауважив, що держлісгоспи та Товарна біржа агропромислового комплексу центральних областей України діють згідно чинного законодавства і ніяким чином не можуть ні обмежити участь у торгах представників з інших областей, ні впливати на ціноутворення. Проте ця проблема наразі є особливо актуальною і її треба вирішувати.
– Сьогодні так склалося, що більшість необробленого лісового ресурсу йде за межі області, відповідно й там сплачуються податки, створюються робочі місця, тож виходить, що діюче законодавство робить нашу область ще більш депресивною в галузі переробки деревини, – підкреслив голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець. – Тому необхідно у найкоротші терміни вносити звернення до центральних органів виконавчої влади щодо зміни у законодавстві, що регламентує продаж лісопродукції, зокрема щодо першочергового забезпечення місцевих підприємців деревиною. Тут ми з Вами союзники, тому пропоную винести таке звернення на розгляд найближчої сесії обласної ради.


Перший заступник начальника обласного управління Василь Горда озвучив позицію лісівників щодо ситуації, яка склалася. Станом на сьогодні держлісгоспи турбує те, що по частині підприємств замість 30% викупленої деревини, вибрано лише 11%. Цьому є різні причини, проте деревина не викупляється і це призводить до невиконання лісгоспами плану реалізації, неможливості вчасно сплачувати податки та обов’язкові платежі, заробітну плату працівникам.


Головне рішення, яке було прийняте на нараді, – вносити на сесію обласної ради звернення деревообробників Черкащини про законодавчі зміни в проведенні аукціонів з продажу необробленої деревини, задля першочергового забезпечення місцевих фірм та підприємств сировиною. За словами Олександра Вельбівця, такі зміни є логічними і правильними в умовах децентралізації. Тож голова Черкаської обласної ради запевнив представників громадського об’єднання КЛАСТЕР деревообробників Черкаської області» у цілковитій підтримці, за умови зворотного зв’язку та відкритості у співпраці.

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.