всихання лісів на Черкащині

Протягом останнього десятиріччя в Україні проблема всихання лісів набула загальнодержавного масштабу. Цей процес масового всихання лісівники називають «біологічною пожежею».

За даними Державного агентства лісових ресурсів загальна площа всихання насаджень у лісах України становить понад 400 тисяч гектарів, більша частина з яких – це хвойні ліси, стан яких наразі викликає найбільше занепокоєння.

Піддалися цьому лиху і насадження у лісах Черкащини. Загальна площа всихання лісів Черкащини становить майже 25 тис. га, з них понад 18 тис. га – сосна звичайна. Протягом останніх 5 років спостерігається ще всихання граба та ясена.

„Біологічними пожежами” лісівники називають всихання та повну загибель дерев через ураження насаджень хворобами та шкідниками. Найчастіше на всихання лісів впливають кліматичні причини. 

Серед них:
- регулярні посухи, які спостерігаємо вже близько 5 років;
- відсутність значних опадів протягом року, а особливо влітку;
- теплі зими стали сприятливими умовами для розмноження шкідників;
- недостатність ґрунтового запасу вологи.

Як рятують дерева від всихання:
- здійснюють аерозольну обробку. Цього року на площі до 2000 тисяч гектарів обробили дерева від соснового шовкопряда;
- проводять вибіркові та суцільні санітарні рубки.

У законодавстві чітко прописана процедура вирубки - Перш ніж здійснювати санітарну рубку на площі понад гектар, потрібно провести оцінку впливу на довкілля. Оцінка може тривати пів року. У цей час у всохле дерево заселяються шкідники та його вже не можна використати як меблевий матеріал...

Варто внести певні зміни до законодавства, аби тривалі в часі процедури оцінки впливу на довкілля не провокували ще більші лісові втрати.

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.