засідання Громадської ради при Державному агентстві лісових ресурсів

 

 

 

 

Враховуючи, що пожежонебезпечний період в Україні тільки розпочався громадські організації, що входять до складу Громадської ради при Держлісагентстві, наголосили на необхідності:

- розробки Національної стратегії попередження виникнення катастрофічних пожеж в екосистемах;

- внесення змін в Закони, норми яких перешкоджають здійсненню превентивних заходів для протидії лісовим пожежам, зокрема в Закон України «Про тваринний світ» та в Закон України «Про оцінку впливу на довкілля», та інші;

- відновлення фінансування охорони лісу від пожеж з держаного бюджету України;

- підвищення рівня обізнаності та захисту населення;

- забезпечення фахового навчання з гасіння лісових пожеж.

«Крім того, окрему увагу хочемо звернути на той факт, що останніми днями, у зв’язку зі збільшенням кількості пожеж у лісах, дуже часто у ЗМІ, від експертів та навіть представників влади і народних депутатів України можна почути, що лісові пожежі влаштовуються нібито спеціально для прикриття незаконних рубок у лісах. Наразі тисячі працівників лісового господарства України та служби з надзвичайних ситуацій щодня стоять на передовій боротьби з пожежами в екосистемах. Вони самовіддано йдуть у бій з вогняною стихією. Громадська рада при Держлісагентстві висловлює щиру подяку всім лісівникам-вогнеборцям та пожежникам, які полишили свої домівки і на свята гасили пожежі! І читаючи потім образливі висловлювання на свою адресу, у них просто опускаються руки», - йдеться у зверненні.

У зв’язку з цим, Громадська рада звернулася, зокрема, до засобів масової інформації із закликом:

- об’єктивно висвітлювати роботи з ліквідації лісових пожеж;

- оперувати лише перевіреними даними та фактами;

- уникайте у ваших новинах та публікаціях припущень, які можуть ввести в оману громадськість;

- звертатися за коментарями до фахівців лісової галузі та надзвичайних ситуацій.

«Також звертаємо вашу увагу на те, що члени Громадської ради є представниками різних інститутів громадянського суспільства, серед яких є більшість експертів, які можуть надавати фахові роз’яснення та коментарі стосовно причин та наслідків лісових пожеж», - йдеться у листі.

 

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.