всеукраїнська конференція Асоціацій деревообробних та лісозаготівельних підприємств

 

 

 

 

 

 

 

 

28 лютого в Києві пройшла, як і було заявлено, Всеукраїнська конференція асоціацій деревообробних і лісозаготівельних підприємств. Запрошувалися всі асоціації деревообробних, фанерних і плитних підприємств, міністр енергетики і навколишнього середовища, голова Держлісагентства, народні депутати та інші представники органів влади, преса, телебачення.

Як пише Валерій Підкоритов, -
"Зібралися не всі... Особливо було помітно відсутність «органів влади». Очевидно, з огляду на штормову обстановку в верхньому ешелоні влади, вони, як за сигналом «Полундра!», зайняли свої штатні кабінетні місця, щоб уникнути змиву за борт набіглою хвилею. Інших пояснень не було.

«Органи» вчинили нерозсудливо у всіх випадках. З точки зору безпеки судно повинно йти носом на хвилю. З точки зору політики не можна підставляти «свої борти» під хвилі критики. А зазначена конференція була зоною підвищеного тиску і джерелом формування хвиль народного гніву. У всякому разі заклик: «Валити треба всіх!» звучав і йому дружно аплодували. А це вже серйозний привід для «органів» задуматися!!!"

Обговорення проходило в  напруженій обстановці. Виступаючі висловлювали стурбованість ситуацією, що склалася в  лісопереробній галузі,  і наголошували на тому, що вітчизнянні деревообробні підприємства практично зупиняються і знаходяться на грані повної ліквідації. Критична ситуація стала наслідком відсутності  в державі стратегії розвитку лісопромислового комплексу.

Було запропоновано ряд першочергових кроків, що на думку учасників конференції дозволять вивести галузь з кризи:
 - продовження дії мораторію на екпорт необробленої деревини
 - термінове прийняття Закону Про ринок деревини
 - відміна Постанови Кабінету Міністрів від 04.12.2019 № 1178, якою  з 1 квітня впроваджується   пілотний проект щодо реалізації необробленої деревини через систему електронних  майданчиків.

За результатами  конференції були прийняті звернення до Президента України, Прем’єр-Міністра України та голови Держлісагенства щодо невідкладного реагування на проблеми галузі, в якій працюють сотні тисяч людей і в багатьох випадках ці підприємства є не лише бюджетоутворюючими, але і єдиними підприємствами на своїх територіях.
Створено центр координаціі дій Асоціацій деревообробних та лісозаготівельних підприємств Украіни.

 

 

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.