Крок назустріч? Чи палки в колеса?

Оприлюдення постанови від 04 грудня 2019 року № 1178 "Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини" приголомшила деревообробників та стала для них неприємним сюрпризом.

З 1 лютого в Україні вся необроблена деревина реалізовуватиметься через електронні аукціони. Про це йдеться в опублікованій постанові Уряду.

Прийняття та введення в дію Постанови №1178 шокувало представників деревообробних асоціацій, так як ще 16 січня 2020 року під час їх зустрічі у Держлісагенстві Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький заявляв про готовність до комунікацій з Асоціаціями деревообробників, обіцяв спільними зусиллями відроджувати лісову та деревообробну галузь!

Багато пропозицій та зауважень було висловлено представниками асоціацій деревообробників різних областей України під час зустрічі... Різні регіони, але проблеми ті самі...
Це ціна на деревину та гарантія прямих договорів для малих деревообробних підприємств. Аукціони стають нездоланною перепоною для тих хто ще на плаву, це загроза не тільки для переробників але і для лісгоспів.

Так, деревообробники підтримують боротьбу з нелегальними поставками деревини, але ніхто не може нав’язувати методи та форми реалізації. А впровадження продаж через Прозоро призведе до закриття малих підприємств, на Прозоро було б доцільніше реалізувати деревину для потреб бюджетних установ та організацій.

Без дієвих механізмів регулювання ринку деревини буде криза. Це можливо зробити лише прийнявши Закон Про ринок деревини.

Ще кілька днів тому представники асоціацій деревообробників вважали, що та зустріч 16 січня пройшла в атмосфері поваги та взаєморозуміння - коли одна мета, то завжди можна знайти спільну мову.

Тоді чому? Чому пропозиції переробників не були почуті?? Чому не було загального обговорення проекту цієї Постанови??? Адже, станом на 16 січня 2020 року Заблоцький вже знав про існування Постанови від 04 грудня 2019 року № 1178 та про дату її оприлюднення!

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.