робоча зустріч у Міністерстві енергетики та захисту довкілля

На зустріч були запрошені представники регіональних асоціацій деревообробників, меблевиків, бізнес-асоціації, експерти. Був присутній щойно призначений голова Держлісагетства Андрій Заблоцький. Головував заступник Міністра енергетики та захисту довкілля Володимир Головатенко.
Як стало відомо, з квітня 2020 року Кабмін планує частину деревини, заготовлену постійними лісокористувачами, продавати через «Прозорро. Продажі». Проводити торги будуть фірми-оператори, яким покупці повинні будуть платити реєстраційні внески за кожен (!) лот від 340 до 510 грн. і навіть більше, в залежності від вартості лоту. При цьому переможець додатково платитиме організатору винагороду від вартості придбаної продукції. За попередньою інформацією, торги на «Прозорро» можуть збільшувати вартість сировини до 4-5 %.
При цьому торговельні площадки не мають жодних зобов’язань по контролю за виконанням аукціонних контрактів. На відміну від бірж, які діють згідно законодавства про біржову діяльність, можуть контролювати виконання контрактів та впливати на порушників. Та й вартість послуг бірж на порядок менша, ніж у «Прозорро». То чим площадки кращі або ефективніші за регіональні біржі?
Навіщо підприємцям такі «дорогі» торги, якщо сьогодні вартість деревини в Україні одна з найбільших в Європі? Що від цього виграє вітчизняний виробник? При цьому середній, а особливо дрібний бізнес страждатиме найбільше, бо чим менші лоти купуєш, тим сильніше «внески» підвищують вартість сировини.
За даними Держстату, у листопаді 2019 року промислове виробництво в Україні скоротилося на 7,5%, у жовтні — на 5%, у вересні — на 1,1%. Уряд визнав системність проблеми і створив штаб для боротьби з падінням промисловості. Але поки що відсутня логіка у діях Кабміну: як подорожчання сировини, що буде продаватися через посередників, допоможе деревообробній промисловості і лісовій галузі вийти з кризи?
Всі ці та деякі інші питання щодо врегулювання ринку деревини піднімалися представниками асоціацій деревообробників на засіданні. Конкретних відповідей поки що не почули, а тому сподіваємося на продовження діалогу та очікуємо продуктивних рішень.

 

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.