"Лісові" питання на виїзному засіданні парламентського Екокомітету

13 грудня 2019 року відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. Засідання відбулося на базі відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Боярська лісова дослідна станція»

Під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування начальник відділу охорони і захисту лісів Держлісгаенттсва Ігор Будзінський окреслив низку проблем лісової галузі, які потребують законодавчого та нормативного врегулювання:

«По-перше, в Україні відсутнє стратегічне бачення держави щодо основоположних пов’язаних з лісом питань, зокрема, розподілу власності на ліси, ролі держави у збалансованому лісоуправлінні, напрямків та цілей розвитку лісового господарства як на національному, так і на регіональному рівнях. Стратегія розвитку галузі повинна здійснюватись із залученням всіх зацікавлених сторін», - зазначив він.

Віктор Червоний: «Спроби взяти під контроль ресурси деревини, знищивши фактично лісгоспи як юридичні особи, почалися у 2014 році. Тоді Уряд в угоду окремим бізнесовим структурам фактично оголосив війну державній лісогосподарській галузі, позбавивши її бюджетної підтримки, заборонивши експорт необробленої деревини, значно погіршив фінансовий стан підприємств, проводив недолугу кадрову політику, призначаючи на посади керівників лісгоспів бізнесменів. До чого це призвело, показала Харківська область, де практично жоден керівник лісгоспів до свого призначення не мав ніякого відношення до лісового господарства, хіба що купував та переробляв деревину.

На фоні цього розгорнулася широка замовна антилісогосподарська кампанія у засобах масової інформації, був прийнятий ряд підзаконних актів, які значно погіршили стан українських лісів. Спроби позбавити лісгоспи статусу юридичної особи, створивши єдине підприємство, припинилися тільки тоді, коли Світовий Банк, який фінансував Програму FLAG (Правозастосування та управління лісовим господарством), про яку я вже говорив, звернув увагу очільників Держави на ігнорування напрацювань експертів Програми та їх рекомендації щодо реформування галузі і невідповідність запропонованих Урядом реформ європейському досвіду.

Як колишній керівник лісової галузі, хочу порадити законотворцям, урядовцям та майбутньому керівнику галузі вивчити наявний досвід, перш аніж робити реформи. Ціна помилки може суттєво вплинути на долю лісогосподарських підприємств, працівників галузі та суспільство в цілому. Дуже сподіваюсь, що Урядом та керівництвом галузі будуть прийняті рішення, які б сприяли гармонійному розвитку лісового господарства.»

Сюжет парламентського телеканалу "Рада" тут

 

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.