засідання круглого столу «Лісова політика України: першочергові завдання»

12 вересня 2019 року у Національному університеті біоресурсів та природокористування відбувся Круглий стіл «Лісова політика України: першочергові завдання».

 У заході брали участь представники Держлісагентства, народні депутати України, представники Уряду, провідні міжнародні та вітчизняні експерти лісової і мисливської галузей України.

Експерти університетів Києва і Львова, Лісівничої академії наук, НАН, разом з галузевими фахівцями підготували близько десятка проектів законів, більшість з яких вже пройшли широке обговорення в цих стінах. Частина з них вже були зареєстровані у ВР, навіть були підтримані комітетом, але не пройшли перше читання.

   Заступник  Голови  Державного агентства лісових  ресурсів України  Володимир Бондар окреслив найважливіші проблеми і виклики, які стоять перед лісовим господарством  країни і наголосив, що  «..в Україні досі  немає документу лісової політики як Закону України, який би визначав бачення держави щодо основоположних, пов’язаних з лісом питань, зокрема, розподілу власності на ліси, ролі держави у збалансованому лісоуправлінні, напрямків та цілей розвитку лісового господарства як на національному, так і на регіональному рівнях.Такий документ, дійсно, потрібен, але його розробка повинна здійснюватись із залученням всіх зацікавлених сторін, а сам документ вимагає громадського обговорення. І тільки визначившись з цими питаннями можна переходити до системної реформи як організаційної структури державного лісового господарства, так і саме системи ведення лісового господарства з огляду на врахування принципів адаптації лісового господарства до змін клімату та ширшого застосування природоохоронних технологій», - наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.
   Перший віце-президент Всеукраїнської асоціації мисливців і користувачів мисливських угідь Віктор Червоний  виступив з пропозиціями  до концепції розвитку мисливського господарства на 2020-2021 роки. Сьогодні, сказав Віктор  Червоний, «… мисливським господарством займається майже 1200 юридичних осіб. В Україні зареєстровано понад 750 тисяч мисливців. У мисливському господарстві працює біля 7 тисяч працівників, у тому числі майже 600 мисливствознавців та 5,4 тис. штатних єгерів. Один єгер в середньому обслуговує 8,5 тис. га мисливських угідь»,  наголосив на необхідності розробки і вдосконалення мисливського законодавства, бо "...реалізовувати політику, якої немає, неможливо..."
   Франк Сетцер, експерт Німецько-українського агрополітичного діалогу(Університет прикладних наук Ефурта)  під час круглого столу сказав,що проблеми у  всіх лісівників Європи схожі, бо зміни клімату впливають на стан лісів, всихають буки, сосни,  ліси вмирають, лісівники шукають шляхи вирішення цієї масштабної проблеми.
   Разом з тим, за словами Франка Сетцера «.. у Німеччині не чиновник вирішує, як господарювати у лісі, а лісник приймає рішення, що рубати і де садити, лісник повністю відповідає за лісові насадження, якими опікується».
   Директор Навчально - наукового  інституту лісового і садово-паркового господарства  НУБіП України проф. Петро Лакида, зокрема, сказав, що перший Лісовий кодекс належної України був прийнятий у 1994-му році, у 2005-му – Державна програма «Ліси України -2015», а з 2015-го  лісове господарство існує без програми розвитку.  Між тим, Україна, має всі можливості і для цього є потужності для створення нових лісів.  За оцінками фахівців, ми в змозі створити 3-3,5 млн. га нових лісів. Для цього потрібна політична воля і землі під заліснення». Петро Лакида також наголосив на необхідності термінового прийняття національної програми розвитку лісового господарства України.
   Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук представив на розгляд проекти законів, які необхідно прийняти, озвучив пропозиції, які надійшли на цей час, звернувся до присутніх з проханням ще раз ознайомитися з проектами законів, які розміщені на сайті Товариства лісівників і запропонував робочій групі зустрітися для детального обговорення законопроектів .
    Під час круглого столу був зачитаний лист – звернення до Президента України від науковців Львівського лісотехнічного університету.


 

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.