висновок експерта Кухаря

Державне агенство лісових ресурсів України розмістило на своїй сторінці висновок експерта Кухаря про те, що відміна мораторію на експорт круглого лісу є благом. Канада, Австралія, США і ще більше тридцяти країнах світу заборонили експорт лісу-кругляку (деякі більше 100 років тому) і успішно провадять економічну діяльність та не вважають себе невігласами. Вони не експортують кругляк з одночасним імпортом продукції деревообробки від паперу і целюлози до меблів та предметів побуту.

Звичайно, до заборони експорту дров необхідно було створити потужності для їх переробки. Податкова політика держави та цінова політика ДАЛРУ не дозволили місцевому бізнесу інвестувати у виробництво енергетичної продукції та паперу, а корупція відлякала іневесторів-іноземців.

Як результат тисячі м.куб. дров, накопичених на складах, висока ціна на пиловник і перспектива банкрутства лісових господарств. Плитникам такі дорогі дрова не потрібні, а інші потужності для їх переробки відсутні.

Виходячи з ситуації що склалася, на даному етапі можна відмінити заборону експорту дров терміном на один рік з одночасним створення умов для освоєння інвестицій в енергетичну та паперово-целюлозну галузі. В той же час відміна мораторію на експорт ділової деревини не припустима!

Сьогоднішні потужності деревообробних підприємств України завантажені на 40-50%, а ціна на деревину вища за Європейську. Таким шляхом горе-експерти типу Кухаря провадять багаторічну політику тих, кому вигідний розвал вітчизняного лісопромислового комплексу щоб на його руїнах спокійно приватизувати ліси і експортувати кругляк.

До відома пана експерта, експортер кругляку платить до бюджету з одного кубічного метра від 1 до 3-х грн податку, виробник пиломатеріалів від 150 до 300 грн, а виробник меблів від 500 до 1000 і більше. В кожному вагоні з лісом з країїни виїжджає від 9 до 15 робочих місць і надія будь коли позбутися статусу сировинного придатку на економічних задвірках Європи.

Ми пам'ятаємо як вагони з лісом проходили біля воріт підприємств, які зупинялися без сировини, а людей виганяли на вулицю, змушуючи їхати вслід за вагонами у світи щоб там переробляти свій ліс. Сусідня Польща з аналогічним ресурсом реалізує продукції деревообробки на 30 млрд.євро, Німеччина на 110, а Україна чуть більше 2 млрд. Так буде до тих пір доки невігласи будуть називатися експертами, а неуки і вороги країни займатимуть керівні посади в лісових структурах. Мораторій можете відміняти скільки заманеться, але суспільство набагато свідоміше за керманичів і ніхто не дозволить вам вантажити вагони.

Першочерговим завденням нового уряду має бути створення як мінімум комітету лісового господарства з прямим підпорядкуванням кабінету міністрів, прийняття державної програми розвитку лісопромислового комплексу, розробка Закону про ринок деревини, грунтованого на гарантіях поставок у залежності від податкового навантаження на метр кубічний. Для ДАЛРУ пріоритетом має бути не стратегія перетворення лісгоспів у лісопилки, а забезпечення стабільного зростання соціальних стандартів суспільства через розвиток соціальної економіки і відкриття нових робочих місць та створення потужної системи промислових розсадників, лаболаторій та інших підрозділів, які мають підняти відновлення українських лісів до світового рівня.

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.