наближення колапсу!? небхідно негайно впровадити потужну державну програму порятунку деревообробної галузі

Лісова галузь, яка за час незалежності могла стати потужнішою за польську (40 тис. підприємств, 5млн. робочих місць, 30 млрд. реалізація і 100% забезпечення внутрішнього ринку), сьогодні доживає останні дні. Тероризована злочинною державною політикою в лісовому секторі, українська деревообробка так і не змогла піднятися з рівня лісопилки до рівня сучасних європейських високотехнологічних деревообробних підприємств. На даному етапі ми успішно здаємо європейський та інші ринки пиломатеріалів. Внутрішній ринок знищено давно, оскільки ціна кубометра дошки вища за мінімальну зарплату чи середню пенсію. По іншому і не могло бути.

Деревообробники в умовах поквартального вибіркового забезпечення через аукціони та неконтрольованого росту цін, повної відсутності державної стратегії розвитку галузі та управління сировиною в ручному режимі, не мали можливості інвестувати та розвивати підприємства. На протязі останніх двох років деревообробку перетворили в абсурд. Єдиний нормативний документ, наказ № 42, який регулював ринок деревини ліквідовано, новий Закон, напрацьований численними робочими групами, сховано під сукно в комітеті промполітики ВР, лісгоспи замість основних функцій лісовідновлення перетворюються в лісопилку, а депутати періодично навантажують господарства новиими податками, тим самим збільшуючи ціну на сировину до рівня неконкурентності.

В окремих лісгоспах накопичено дров від 3 до 7 тис. м.куб., а господарства не мають коштів на зарплату та податки. Як результат, більше половини підприємств, які ще працювали в минулому році, закривається або тимчасово призупинили роботу.

Про наближення колапсу деревообробники попереджжали десятки разів.  У зв'язку з умовами що склалися, небхідно негайно впровадити потужну державну програму порятунку деревообробної галузі, і у процесі її реалізації здійснити заходи по модернізації деревообробних підприємств. Для цього нам не потрібні іноземні інвестори. Потенційним інвестором є кожен деревообробник, але для реалізації програм необхідна тісна та ефективна співпраця виробничника і держави.
Для здійснення запропонованого необхідно здійснити ряд невідкладних заходів, а саме:

1) Негайно розробити та затвердити С у відповідності до якої прийняти запропонований асоціаціями Закон про ринок сировини де всі учасники ринку, в т.ч. лісгоспи, знаходяться в рівних умовах.

2) Постачання 70% сировини здійснюється за довгостроковими угодами у пропорційно до сум сплачених ЄСВ та ПДФО за працівників, безпосередньо занятих у переробці і вираховується на підставі даних податкових органів за попередній звітний період; 30% постачаються через аукціон, який одночасно виступає регулятором ринкових цін.

3) Стартова ціна встановлюється один раз в рік на підставі економічних показників, визначених Законом про бюджет.

4) Наглядову функцію закріпити за територіальними профільними асоціаціями.

5) Тимчасово, терміном на пів року відмінити мораторій на експорт дров.

6) Надати пільгові кредити підприємствам для організації виробництва енергетичної сировини, паперу, целюлози.

7) Змінити податкове навантаження для всіх суб'єктів лісопромислового комплексу.

8) Впровадити програму розбудови лісової інфраструктури і в найкоротші терміни зачистити уражені площі.

9) Здійснити невідкладні заходи по залісненню уражених та попередньо зрубаних площ.

 

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.