ЗВЕРНЕННЯ ІV З’ЇЗДУ ЛІСІВНИКІВ УКРАЇНИ до Президента

 

   На жаль, після проведення першого етапу з’їзду у вересні 2018 року, далеко не всі рішення та вимоги З’їзду були виконані та прийняті до уваги.
   Потрібно зазначити, що частково, за рахунок спеціального фонду Державного бюджету України, планується профінансувати лісогосподарські заходи на  Півдні та Сході України. Верховна Рада України, Комітет податкової політики підтримали вимоги і законодавчо зменшили до 0,1% податок на лісові землі. У той же час, тривогу викликає невиконання в повному обсязі Указу Президента України № 381/2017 від 21.11.2017, який направлений на врегулювання питань розвитку лісового господарства. Як показують останні події, потребує правового врегулювання ставлення різних гілок влади до лісового господарства.

   Тому, на з’їзді було прийнято Звернення до керівництва держави.   Публікуємо Звернення, яке було прийняте на IV З’їзді лісівників України до Кабінету Міністрів України

ЗВЕРНЕННЯ
ІV З’ЇЗДУ ЛІСІВНИКІВ УКРАЇНИ
(другий етап)

 Ми, делегати IV з’їзду лісівників України, вдруге вимушені звертатися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності нагального вирішення проблем лісової галузі України.На жаль, після проведення першого етапу з’їзду у вересні 2018 року, далеко не всі рішення та вимоги З’їзду були виконані та прийняті до уваги.
Потрібно зазначити, що частково, за рахунок спеціального фонду Державного бюджету України, планується профінансувати лісогосподарські заходи на  Півдні та Сході України. Верховна Рада України, Комітет податкової політики підтримали наші вимоги і законодавчо зменшили до 0,1% податок на лісові землі. У той же час, тривогу викликає невиконання в повному обсязі Указу Президента України № 381/2017 від 21.11.2017, який направлений на врегулювання питань розвитку лісового господарства.
Як показують останні події, потребує правового врегулювання ставлення різних гілок влади до лісового господарства.
   З  метою  визначення стратегічного бачення держави щодо лісів та лісового господарства, пріоритетних функції та принципів державного управління лісами  ми звертаємось до Президента України з пропозицією створення робочої групи при Президентові України з напрацювання національної лісової політики та відповідних законодавчих актів щодо неї.
       
    ...Звертаємось до Уряду України:
1.  Передбачити можливість додаткового фінансування лісового господарства на Півдні та Сході України за рахунок перегляду Державного бюджету України на 2019 рік.
2.  При підготовці бюджету  на 2020 рік передбачити створення окремого фонду фінансування лісового господарства на виконання Указу Президента України № 381/2017 від 21.11. 2017.
3.  Розробити та прийняти Програму «Ліси України до 2030 року» на виконання Стратегічного плану ООН з лісів.
4.  Розробити та затвердити комплексну програму розвитку деревообробної галузі на виконання Указу Президента України № 381/2017 від 21.11.2017.
5.  Враховуючи рішення Генеральної асамблеї ООН про проведення у 2019 році заходів до Всесвітнього дня лісі під гаслом «Ліс і освіта», - збільшити у два рази замовлення на підготовку у закладах вищої освіти спеціалістів лісогосподарських та деревообробних спеціальностей. Зберегти лісові коледжі, як заклади технічної освіти, не допустити відтік молоді на заробітки в інші країни.
6.  Розробити та затвердити комплексну програму розвитку мисливського господарства, охорони та збереження тваринного світу на основі кращих зразків та передового досвіду європейських країн.
7.  Розблокувати поставки на експорт дров’яної деревини, що дозволить не тільки збільшити реалізацію продукції державних лісогосподарських підприємств, а і збільшити наповнення податками місцеві бюджети.
8.  Внести зміни до Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями з метою зменшення розміру відрахувань державними лісогосподарськими підприємствами до бюджету частини їх чистого прибутку (доходу) з 75 відсотків та встановити розмір відрахувань на рівні 15 відсотків, як це було до 2017 року, що дозволить забезпечити оновлення основних фондів лісгоспів.
9.  Розробити зміни у законодавчі і нормативні документи, які регулюють діяльність системи Украгролізинг щодо надання пільг на придбання лісогосподарської техніки лісогосподарськими підприємствами.
10. Створити Міністерство лісового господарства та деревообробної промисловості України для розробки  та координації реалізації державної політики у сфері лісового та мисливського господарства і деревообробної промисловості...

З повним текстом звернення і документами зїзду можна ознайомитися тут

 

шаблоны для dle 11.2

Похожі новини

Відгуків 0

Інформація
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.